Jak schudnąć z ud – sposoby !

Znasz to okropne uczucie, kiedy chcesz założyć krótką spódniczkę albo szorty w upalny dzień i nagle okazuje się, że jednak twoje nogi nie wyglądają zbyt „wyjściowo”. A może zawsze marzyły ci się seksowne rurki lub nawet legginsy, ale nie miałaś odwagi ich założyć, bo rozmiar twoich ud wcale nie wyglądał w nich dobrze? Nie martw się, takich kobit jest naprawdę wiele, stąd jedno z najpopularniejszych haseł wyszukiwanych w Internecie brzmi „jak schudnąć z ud?”.

Czy rzeczywiście jest tak ciężko? Nie, nie jest, jedyne co trzeba posiadać to trochę motywacji i wiedzy na temat tego, co pogłębia problem. Chcąc wysmuklić swoje uda, zacznij od zmiany diety na nieco zdrowszą, niezawierającą dużej ilości tłuszczów i cukrów. W większości przypadków tłuszczyk na udach jest równoznaczny z cellulitem. Dlatego też należy pić duże ilości czystej, niegazowanej wody. Może się nawet okazać, że dobra hydracja organizmu pozwoli nam na spalenie jakiejś części tkanki tłuszczowej. Do tego warto zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie do masażu lub na przykład chińskie, gumowe bańki, a umiejętnie wykonane nimi zabiegi zarówno usuną cellulit, jak i pozwolą na zmniejszenie obwodu ud o kilka centymetrów.

Podczas komponowania sobie diety, warto zadbać o dodatki w postaci suplementów lub herbatek, które nie tylko wspomogą spalanie tłuszczu z ud i reszty ciała, ale także detoksykuje organizm. Może to być szczególnie ważne właśnie przy tak zwanej „pomarańczowej skórce”. Do tego często zawierają one odpowiednie, pobudzające składniki, dodające energii i nagle okazuje się, że problem tego, jak schudnąć z ud wcale nie jest tak wielki, bo odkrywamy w sobie ochotę na ruch. Są też odpowiednio skomponowane, aby nadawać poczucie sytości, niwelując chęć podjadania niezdrowych przekąsek między posiłkami, co często jest główną przyczyną nadprogramowych centymetrów w górnej partii nóg.

uda

I to właśnie ten ruch jest kluczowy. Niezależnie od tego jaką jego formę wybierzemy, spalane podczas aktywności kalorie, także wysmuklą uda. Oczywiście możemy postawić na ćwiczenia stricte oscylujące wokół tej problematycznej partii ciała. Dobrym sposobem na to, jak schudnąć z ud są przysiady. Zacznij powoli od 10 dziennie i stopniowo zwiększaj ich ilość. Wymodelujesz w ten sposób nie tylko uda, ale i ujędrnisz i nadasz ładniejszy kształt swojej pupie. Jeżeli wolisz mniej meczącą, ale dłuższą aktywność, spróbuj jazdy na rowerze. Podczas pedałowania, to właśnie partie ud są najbardziej pobudzane do działania. W ten sposób można je nieco wysmuklić, jak i poprawić sobie kondycję. Oczywiście najlepsze dla ogólnej utraty masy ciała, nie tylko tego, jak schudnąć z ud, jest jogging. Jednak ta aktywność jest dosyć mocno obciążająca dla organizmu i na początek lepiej zacząć od choćby szybkiego marszu. Szczególnie jeżeli ogólnie borykamy się z nadwagą, nagłe „włączenie” trybu biegania, może być nieprzyjemne w skutkach, a nawet doprowadzić do trwałych kontuzji.

Zacznij już dziś, a za kilka miesięcy śmiało wskocz nawet w bardzo krótką mini.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *