Jak schudnąć z brzucha ?

Niewłaściwa dieta, mało ruchu, brak czasu na zadbanie o siebie i oto na ulicach widać efekty. I to momentami całkiem duże. Tak duże, jak fałdki tłuszczu na brzuchu wielu mijających nas osób. W tej chwili nie zależy to już ani od płci, ani od wieku. Ośmielę się wręcz powiedzieć, że odkładanie się nadmiarowej tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha, zasługuje już na miano choroby cywilizacyjnej. Ale to jeszcze nie oznacza, że mamy się z tym po prostu godzić. Wystarczy trochę motywacji, szczypta cierpliwości i okazuje się, że od nas zależy naprawdę dużo. Jak schudnąć z brzucha? Przede wszystkim raz na zawsze! Oto najlepsze sposoby na to, jak zacząć, aby już niedługo cieszyć się super efektami.

Najlepiej zacząć od odpowiedniej diety. Fałdki na brzuchu, odkładają się głównie z powodu nadmiaru tłuszczów nasyconych i cukrów w pokarmach. A jest tego w dzisiejszej, tzw. zachodniej diecie bardzo dużo. Wszelakie jedzenie na wynos, często smażone jest na niskiej jakości tłuszczach, często także pochodzenia zwierzęcego, gdyż bywają one tańsze. Przekłada się to niebotyczne ilości tłuszczów, które nasz organizm zamienia na wylewające się boczki, zamiast na energię. Do tego dochodzą napoje z dużą ilością cukrów. Nie trzeba chyba wspominać o coli czy innych napojach gazowanych, które teoretycznie już w jeden, czy dwóch porcjach, zawierają olbrzymie ilości cukrów, przekraczające dzienne zalecane spożycie nawet o tysiące procent. Także często spotykane soki w kartonach, również są pełne niepotrzebnych substancji słodzących. A więc jeżeli szukamy metody jak schudnąć z brzucha, zaczynamy od wyeliminowania tych produktów z diety.

Dodatkowo wsparcie w postaci odpowiednich suplementów zawierających ekstrakty roślinne, między innymi z błonnikiem wspomoże nasze starania związane ze zwiększeniem metabolizmu, jak i poprawią samopoczucie dzięki dużej ilości antyoksydantów. Odpowiednia ich kompozycja także zwiększy spalanie tkanki tłuszczowej.

odchudzaniebrzucha

Gdy ustalenie zdrowej i optymalnej diety mamy już za sobą, czas wziąć się za zmianę trybu dnia. Oczywiście ciężko w momencie, kiedy chodzimy do pracy itp., ale dla chcącego nic trudnego. Możemy na przykład zmienić sposób, w jaki dojeżdżamy do pracy i parkować samochód kilka przecznic dalej, aby codziennie rano mieć 20-minutowy spacerek. Może nie jest to odpowiedź na to, jak schudnąć z brzucha, ale na pewno ułatwi nam to spalanie niepotrzebnych kilogramów, jak i poprawi kondycję.

Najbardziej chyba znaną metodą jak schudnąć z brzucha, są oczywiście nieocenione brzuszki. Ćwiczenia tego typu, na pewno nie zaszkodzą, a i prawdopodobnie bardzo pomogą, gdy wykonywane są regularnie. Podczas ich wykonywania, pracują odpowiednie partie naszego ciała, przez co łatwiej spalić nadmierną tkankę tłuszczową z brzucha a przede wszystkim, doskonale wymodelować jego mięśnie. Przy każdym ćwiczeniu pamiętajmy, że kluczem do sukcesu jest aktywność minimum przez 30 minut (dopiero wtedy spalimy nieco tłuszczyku), jak i wykonywanie jej, chociaż te 3 razy w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *